Hyppää pääsisältöön

Terveysasemien puhelinpalvelut ja chat-palvelu ovat ruuhkautuneet. Jos olet jättänyt soittopyynnön, odotathan takaisinsoittoa ennen uutta yhteydenottoa puhelimitse tai uutta chat-yhteydenottoa.

Lue lisää.
Nainen nauttii luonnosta jäällä kaislikossa auringon noustessa.

Medialle ja viestintä

Tälle sivulle olemme koonneet viestinnän yhteystiedot, Keski-Suomen hyvinvointialueen logon sekä johdon ja aluevaltuutettujen valokuvia. 

Yhteystietoja

Viestintäjohtaja

  • Tero Manninen, tero.manninen@hyvaks.fi, p. 040 707 1508 

Viestintäjohtajan sijainen 31.5.2024 asti:

  • Sanna-Riikka Koponen, viestintäpäällikkö, sanna-riikka.koponen@hyvaks.fi,
    p. 050 598 8481

Vastuualueet

  • Brändi ja asiakasviestintä: Sanna-Riikka Koponen, viestintäpäällikkö,
    sanna-riikka.koponen@hyvaks.fi, p. 050 598 8481
  • Verkkosivut:
    • Iiro Vuori, verkkoviestinnän asiantuntija, iiro.vuori@hyvaks.fi, p. 040 558 3343
    • Miia Kantola, viestinnän asiantuntija, miia.kantola@hyvaks.fi, p. 040 677 1787
  • Sisäinen viestintä ja Polku-intra: Emilia Nikkinen, viestinnän asiantuntija, emilia.nikkinen@hyvaks.fi, p. 014 269 3296

Palveluiden vastuualueviestijät

  • Lasten, nuorten ja perheiden palvelut, Tuija Ijäs, viestinnän asiantuntija, tuija.ijas@hyvaks.fi, p. 050 566 2193
  • Koti- ja asumispalvelut, Elina Laiho-Logrén, viestinnän asiantuntija,
    elina.laiho-logren@hyvaks.fi, p. 050 517 4213
  • Laaja-alainen sosiaali- ja terveyskeskus, Hanne Joenaho, 
    viestinnän asiantuntija, hanne.joenaho@hyvaks.fi, p. 014 269 5946
  • Sairaalapalvelut, Tuija Melville, viestintäpäällikkö, tuija.melville@hyvaks.fi,
    p. 014 269 1682
  • Konsernipalvelut, Marika Laiho, viestinnän asiantuntija, marika.laiho@hyvaks.fi, p. 014 269 8049
  • Pelastustoimen palvelut Laura-Maija Suur-Askola, viestinnän asiantuntija, laura-maija.suur-askola@hyvaks.fi, p. 040 357 5951

Palveluiden kehittämishankkeet

  • Kestävän kasvun ohjelma, Sanni Saarelainen, viestinnän asiantuntija, sanni.saarelainen@hyvaks.fi, p. 040 539 4332

Viestinnän yhteissähköposti

  • viestinta@hyvaks.fi

Johto

  • Hyvinvointialuejohtajan assistentti Hanna Salakka, hanna.salakka@hyvaks.fi,
    p. 050 316 3534

Hyvinvointialueen johdon muut yhteystiedot löydät täältä.

Hyvinvointialueen logot

Sallittu logon käyttö

Voit käyttää Keski-Suomen hyvinvointialueen logoa seuraavissa tapauksissa:

  • Kuvituskuvana mediassa, kun aihe liittyy Keski-Suomen hyvinvointialueeseen
  • Kun kyseessä on virallinen kumppanuus Keski-Suomen hyvinvointialueen kanssa, esimerkiksi yhteinen hanke, kampanja tai tapahtuma
  •  Logoa saa käyttää referenssinä menneestä kumppanuudesta erillisellä luvalla.

Lisätietoa logon käytöstä Materiaalit-verkkosivulta.

Materiaalit

Hyvinvointialueen Word- ja Powerpoint-pohjat, esitysmateriaalit sekä esitteet löydät  Materiaalit-verkkosivulta.

Brändikäsikirja medialle ja yhteistyökumppaneille

Logo, värit ja typografia.

Valokuvia